Reparo renoveerimistööd Solarise keskuses

VAATAMATA KEERULISELE AJALE SAID SOLARIS KESKUSE RENOVEERIMISTÖÖD EDUKALT VALMIS – EHITUSES ON KÕIK VÕIMALIK!

Pisut üle nelja kuu kestnud Solaris keskuse ümberehitustööd, mille tulemusena sai keskus uue trendika restorani- ja meelelahutuskorruse, on vaatamata mitmele takistusele ja erakorralistele aegadele lõpule jõudnud.

Restoranid said ruutmeetreid juurde

Ehitustööde tulemusena lisandus keskusele terve uus toitlustuskorrus, kus restoranid Vapiano ja Lido said kahepeale kokku juurde ca 600m² toitlustuspinda ning Jaapani restoran Tokumaru ca 100m². Lidos hakkab varasema 350 koha asemel olema üle 400 koha ning Vapianos 320 kohta.

Keskuse ümberehitustööd hõlmasid pea kogu 2. korrust, aga sisuliselt toimusid erinevad ehitustööd üle kogu keskuse. Muuhulgas vahetasime välja  evakuatsioonihelinduse Alexela Kontserdimajas ja vahetasime üldalade valgustid kaasaegsete ja säästlike LED-valgustite vastu.

Väljakutsete seas olid ka koroona mõjud

On ütlematagi selge, et peaaegu kõigi inimeste jaoks on viimased paar kuud olnud ühtaegu nii ootamatud kui ka keerulised ajad. Ka Solarise renoveerimisel tuli ette mitut sorti väljakutseid.

Rääkides tööde kestusest – kui tavaliselt on rekonstrueerimistööde kestus ca 2-3 kuud, siis Solarises tuli sama ajaga lammutada kõik vana, lisaks ehitada täiesti uus korrus ning pärast seda pidime jõudma paigaldada ka tehnosüsteemid ja teha kogu viimistluse.

„Kuna tööde toimumise ajal olid keskus ja kino avatud, siis sellega seoses olid karmid piirangud mürarikaste tööde tegemisele, mille tõttu tuli suur hulk töid teha öösiti,“ räägib objektijuht Jörgen Leppik. Lisaks sellele matsime kogu aatriumi tellingute alla, et tekitada ehitustööde tarbeks platvorm. Samal ajal oli keskus avatud külastajatele ning ehitustööd tuli teostada selliselt, et keskuse toimimist ja külastajaid võimalikult vähe häirida.

„Kõik ehitusmaterjalid pidime kraana või tõstukiga aknast sisse tõstma. Näiteks kõige pikem terastala, mis aknast hoonesse manööverdati, oli 12,7 meetri pikkune! Samal ajal pidime arvestama ka tänaval liikuvate inimeste ohutusega ja tänava sulgemisega, mistõttu tegime tõstetöid öösel,“ kirjeldab Jörgen jõukatsumisi.

Üksjagu keerukas oli ka materjalide ladustamine – selleks sai kasutada ainult töömaad, mis tähendas, et ehitusplats ja laoplats olid üks ja sama ja „kohati oli ruumi väga vähe,“ meenutab objektijuht.

Ehitustööde aega sattus ka koroonakriis, mis tõi omad väljakutsed. Eelkõige oli tarvis piirata töömeeste liikumist ja muuta tööde läbiviimise viise, et kinni pidada 2 + 2 reegli täitmisest. Lisaks raskendas koroonakriis ka alltöövõtjate ja tarnijate tööd.

Ühised pingutused viivad sihile

OÜ Reparo Ehitus on 18 tegutsemisaasta jooksul teostanud lugematul hulgal kõikvõimalikke ehitus- ja rekonstrueerimistöid, kuid Solarise-sugune projekt on märkimisväärne väljakutse ka kogenud ehitusettevõttele.

Kokkuvõttes on renoveerimistööde tulemus väga paljude osapoolte ühiste pingutuste vili. Kõik pingutasid ühise eesmärgi nimel ja nõnda said võimalikuks isegi esmapilgul võimatuna tunduvad ülesanded.

Täname siinkohal oma häid koostööpartnereid, kellega on alati rõõm projekti ja töömaad jagada.